EN
YENİ HİKÂYE KİTABIMIZ İLE ÇOCUKLARIMIZI BİLGİLENDİRİP, BİLİNÇLENDİRECEĞİZ
07 Mayıs 2021

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, corona virüs salgını ile toplumda temizlik, mesafe ve maske konusunda birliktelik oluşturmak için yoğun bir çalışma yapıldığını hatta sokağa çıkmama kararların alındığını söyledi.

Corona virüs ile mücadele kapsamında özellikle çocuklara yönelik çalışma yapmak istediklerini ve bu amaç ile bir kitap bastırdıklarını belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Coronavirüs ile mücadele için toplum olarak hep birlikte bir dayanışma içerisinde çalışma yapıyoruz. Ancak çocuklar için de bir çalışma yapmak istedik. Virüsle mücadele ile ilgili görsel, bol resimli 40 sayfadan oluşan bir hikâye kitabı bastırdık. 'Biz Virüsten Güçlüyüz"  isimli hikâye kitabı 5 ile 8 yaş grubuna hitap etmekte olup, çocuklara virüsten korunmanın şartları olarak temizlik, mesafe ve maske konularını hikaye olarak anlatıyor. Oldukça eğlenceli. Böylece çocuklarımızı okumaya da teşvik etmiş olacağız.” dedi.

Çocukların okuyarak bilgilenecekleri ve bilinçleneceklerini ifade eden Başkan Dr. Palancıoğlu, "Biz Virüsten Güçlüyüz" isimli hikaye kitabının çocuklara ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandığını sözlerine ekledi.

2021 Kayseri MELİKGAZİ Belediyesi Tüm Hakları Saklıdır.