EN
KÖŞK MAHALLESİ’NE EĞİTİM KAMPÜSÜ GİBİ HİZMET VERECEK OLAN OKULLARIN TEMELİ ATILDI
11 Aralık 2023

İlkokulunu Melikgazi Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Ortaokulunu Hayırsever Osman Ulubaş'ın, çevre düzenlemesini Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı; tamamlandığında bir eğitim kampüsü gibi hizmet verecek olan Osman Ulubaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun temel atma töreni Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

5 yılda 21 Okul ile Türkiye Yüzyılına Yakışır Yatırımlar…

 

Türkiye Yüzyılına yakışır hizmet ve yatırıma hız kesmeden devam ettiklerini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Kayseri Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Melikgazi Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hayırsever iş birliği ile hayata geçireceğimiz, Osman Ulubaş İlkokulu ve Ortaokulu Temel Atma Törenimizi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin katılımı ile gerçekleştiriyoruz. 3 yıl önce yine Osman Amca ve Büyükşehir Belediyemiz ile burada Anaokulu, Lisesi ve spor salonu olan bir okul yapmıştık. İlkokul ve ortaokul ihtiyacı olunca yine buraya bir yeni bir okul daha kazandırarak ihtiyacı gidereceğiz. Tamamlandıktan sonra tüm okullarıyla beraber burası Osman Ulubaş Eğitim Kampüsü olacak. Kısa zamanda tamamlayıp eğitime açacağız. Sayın Valimiz Gökmen Çiçek Bey’e de arsa ile ilgili işlerimizi hızlıca çözdürmesinden ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Sadece okul değil 15 adet de kütüphane yapıyoruz. Çoğunu hizmete açtık. Tam 15 adet de aile sağlık merkezi yapıyoruz. 30 civarında cami ve kuran kursu, 200’ün üzerinde yeni park ve pazar yerleri olmak üzere birçok yatırımı hayata geçirdik. Melikgazi’nin birçok ihtiyacını giderdik. Çok şükür. Şuanda 10 civarında temel atmamız, yaklaşık 10 adet de açılış törenimiz var. Rabbim birlik içinde hizmet etmeyi nasip etsin. Emeği geçen herkese çok teşekkür eder, yeni okullarımızın hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Hayırsever Osman Ulubaş da Melikgazi Belediyesi’ne emekleri için teşekkür ederek, “En başta bana her zaman destek olan eşim Hayriye Hanıma teşekkür ederim. Vatanımız, milletimiz ve güzel yavrularımız için hayırlı bir okul olmasını dilerim. Sizlerin vasıtasıyla buradan hayırlı çocuklar çıkacak inşallah. Okulumuzun hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, “Kayserimizde yine uyum içinde güzel bir çalışmanın daha temelini atıyoruz. Melikgazi’mizin kıymetli ekibine emekleri için teşekkür ederim. Bu yeni okulumuzun eğitim hayatının daha güzele ulaşmasına vesile olmasını dilerim. Hayırlı olsun.” dedi.

Hayırsever Osman Ulubaş’a hayır eserleri için teşekkür eden MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, “Bu okulu yapandan, yaptırandan ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Kayseri’mizde güzel bir birliktelik var. Güçlü ve koordineli bir şekilde çalışılıyor. Bir hizmet yarışı var bu da bizi oldukça sevindiriyor. Bu güzel okulların Kayseri’mize hayırlı olmasını dilerim.” diye konuştu.

 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ise, “Kayseri denince akıllara ilk olarak her daim hayırseverliği gelir. İnsana yapılan yatırım en değerli yatırımdır. Eğitime yapılan yatırım da hayırların en değerlisidir diye düşünüyorum. Bugün de böyle bir hayırseverlik örneğiyle okulumuzun temelini attık. Kamu kurumlarımızla her zaman dayanışma içinde olan, şehrimiz ve ülkemiz için değerli çalışmalarda bulunan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Rabbim sayılarını arttırsın. Bizlere de böyle hayırlar yapmayı nasip etsin. Okulların kazasız belasız tamamlanmasını diler, hayırlı olmasını temenni ederim.” diye ifade etti.

 

 

2021 Kayseri MELİKGAZİ Belediyesi Tüm Hakları Saklıdır.