3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Yeşilyurt, Mimarsinan ve Sakarya Mahalleleri
12 Nisan 2017

Yeşilyurt, Mimarsinan ve Sakarya Mahalleleri

Kentsel Dönüşüme hazırlar…

 

 3 mahalle yenilenecek…

                Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yeşilyurt, Mimarsinan ve Sakarya Mahallelerinde başlatılacak olan Kentsel Dönüşüm Projesinin uygulanabilirliği için Şehircilik ve çevre bakanlığına başvurulduğunu söyledi. 

 

Gelişerek ve modern yapıları ile değişime Hazırlar

         Melikgazi Belediye Meclis kararı ile Yeşilyurt, Mimarsinan ve Sakarya Mahallelerinde   Kentsel Dönüşüm için karar alındığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılı砓 2015 yılında Melikgazi Belediyesi olarak Küçükali mahallesinde kentsel dönüşüme karar alındı. Daha sonra Kazımkarabekir,  Küçükmustafa, Yeniköy, Hürriyet semtleri ile devam etti. Şimdi ise Yeşilyurt, Mimarsinan ve Sakaryaiçin Çevre ve Şehircilik Bakanlığına başvuruda bulunuldu. İlgili bakanlığının yazısı ile Kentsel Dönüşüm için Bakanlar Kurulu Kararı alınması ile dönüşüm başlatılacaktır. Başka kurumlarda 2-3 yıl süren bu çalışma Melikgazi belediyemizce 10 ayda gerçekleştiriliyor. Bu da gösteriyor ki biz kentsel dönüşümü ciddiye alıyoruz. Melikgazi Belediye çalışmaları ile ilçenin fiziki yapısı modern,   sağlıklı ve alt yapısı ile geliştiği gibi sosyal yaşama katkı sağlamakta ve toplumda birlik ve beraberliği artırmaktadır. Semtler arası hizmet uçurumları kaldırılmıştır” dedi.

 

Meclis kararı ile yetki verildi…

        Başkan Memduh Büyükkılıç, 2017 yılı başında başlatılan Yeşilyurt, Mimarsinan ve Sakarya mahallerindeki KENTSEL DÖNÜŞÜM projenin 2018 yılı sonunda tamamlanacağını sözlerine ekledi.

Bu haber 1081 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr