3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Türkiyede 18 Belediyeden Biriyiz
5 Şubat 2018

Türkiye’de 18 Belediyeden Biriyiz…

Nüfusu 500.000’in Üzerinde Olan Belediyeler

           

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, 2017 yılı adrese dayalı nüfus sayım verilerine göre nüfusu 500 binin üzerinde olan Belediye sıralamasında 18. Sırada olduklarını bildirdi.

 

Melikgazi İlçesinin, Türkiye’de nüfusu 500 binin üstünde olan 18 belediyeden biri olduğunu ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, İstanbul ilinden 6 Ankara 5, Gaziantep ve Bursa illerinden 2’şer, Konya, Adana ve Kayseri ilinden birer belediyenin bu listede yer aldığını kaydetti.

           

Bu nüfus ile yapılan çalışmaların örnek ve referans gösterilmesinin Kayseri için bir övünç olduğunu hatırlatan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu;          

                                              

"Melikgazi Belediyesi gerçekleştirmiş olduğu yatırım ve hizmetler ile örnek ve referans gösterilmektedir. Her geçen gün büyüyen ve gelişen bir ilçe olarak at arabası olmayan, el arabaları ile işgal edilmeyen ve tek bir gecekondu bile inşa edilmeyen bir belediye olarak bunun başarısı araştırılmakta, örnek gösterilmekte ve uygulama projeleri istenmektedir. Geri dönüşüm ve çevre çalışmaları, kentsel dönüşümde başarılı uygulama ve sonuçları, sosyal ve spor tesisleri ile mahalle kültür evleri gibi çalışmalar Melikgazi’nin uygulamalı birer projesidir. Melikgazi Belediyesi bu başarıyı tesadüfen elde etmemiştir. Bir birikim, kazanç ve dayanışma ile paylaşım sonucu elde etmiştir.”  

 

Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, planlı büyüme, bilinçli yatırım, dengeli hizmet paylaşımı ve kurumlar arası dayanışmanın başarıya büyük katkı sağladığını sözlerine ekledi. 

 

 

 

Bu haber 174 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr