3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Tüm Halkımız Davetlidir Çifteönü Camisi Hayırlı Olsun
8 Mart 2018

Çifteönü Camisi

Aslına Uygun Onarımı

Hayırlı Olsun

 

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI

Av. MEHMET ÖZHASEKİ’NİN katılımları ile

10 Mart 2018 Cumartesi günü saat 16.00’da  

 

         Melikgazi Belediye Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç. Melikgazi Belediyesince aslına uygun olarak onarımı tamamlanan ÇİFTEÖNÜ CAMİSİ’NİN  Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Av.Mehmet Özheseki’nin katılımları ile 10 Mart 2018 Cumartesi günü saat 16.00’da düzenlenecek tören ile hizmete açılacağını söyledi.

 

Tarihi mekanların onarılarak gelecek kuşaklara aktarılması ile Anadolu Kültür ve Sanat yapıların yaşatıldığını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç,  bu neden ile başlatılan Çifteönü Camii aslına uygun yenileme çalışmalarına 30 Kasım 2017 günü başlandığını ve 3 ay gibi kısa sürede çalışmanın tamamlandığını kaydetti.

 

        Melikgazi ilçesinde yer alan bir çok tarihi eserin dünya kültür varlıkları içerisinde yer aldığını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılı砓 Çifteönü Camii mimari örneğinde restorasyon çalışması tamamlandıMelikgazi Belediyesi olarak Kayserimizdeki tüm tarihi dokuyu ele alma niyetiyle yola çıktık ve hızla devam ediyoruz. Çifteönü Camisinin aslına uygun olarak tamamlanmış hali ile bu hafta sonu açılacak oluptüm halkımızı davet ediyorum “ dedi.

 

Bu haber 247 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr