3,3°C
Header Resmi
HABERLER
TAHA CARIM BULVARI HAYIRLI OLSUN
2 Aralık 2017

TAHA CARIM BULVARI HAYIRLI OLSUN!

Bel-Sin Toplu Konut alanı Kocatepe Camisi önünden başlayıp Kazımkarabekir mahallesi Toros caddesi birbirine bağlayan TAHA CARIM BULVARI düzenlenen tören ile hizmete açıldı.

Açılış törenine; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Akparti Millet Vekili Ve Önceki Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız,Ak parti Grup Başkan Vekili  Mustafa Elitaş,Akparti MKYK üyesi İsmail Karayel,Ak Parti Kayseri Millet vekili Sami Dedeoğlu,Kayseri Valisi Süleymen Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Ak Parti Melikgazi ilçe Başkanı Gökhan Ülke, İl Yöneticileri, Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve kalabalık bir vatandaş topluluğu iştirak etti.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren  Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç TAHA CARIM BULVARI’NIN alternatif bir yol olarak zaman, yakıt, imarlaşma ve güvenli ulaşım gibi bir çok faydayı beraberinde getireceğini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, “2014 yılında yüksek gerilim elektrik aktarma direklerinin kaldırılması ile 7 mahalleden geçecek yeni bir yol çalışmasına başladık. Sonuçta 7,5 km uzunluğunda ve 25 metre genişlinde olan ve bugün açılışı yaptığımız bu yolu şehrimize kazandırdık. TAHA CARIM BULVARI belediyemiz imkanları ile yapıldı. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ile Bel-Sin toplu konut alanını şehrimize bağlayan 3 alternatif yolunu hizmlete açıyoruz. 6 km uzunluğunda olan ancak bağlantı yolları ile 7,5 km ve 25 metre genişlindeki yol  üzerinde kavşaklar oluşturularak bağlantı yolları da inşe ettik. Orta refuj, yaya kaldırımları ile güvenlik hattı oluşturduk. Modern sokak aydınlatması ile Işıklandırıldı.  Bu rakamlar yolun ne keder gerekli ve yerinde yapıldığının bir göstergesidir. Hizmetlerin ve yatırımların önünü açan Anadolu insanını hak ettiği hizmeti almasını sağlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkür ediyoruzKayseri hizmet ve yatırımların daha hızlı olarak artmaktadır çünkü Kayseri Belediye Modelinin öncüsü Mehmet Özhaseki Beyin Çevre ve ŞehircilikBakanı olarak Ankara’da olmasının faydası Kayserililere yatırım ve hizmet olarak yansımaktadır” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yaptığı açıklamada “Yol medeniyettir. Yol gelecektir. Bu yolun ne kadar önem arz ettiğini biliyorum. Bu yol hem mesafiyi kısaltacak hem de güvenli ve seri ulaşım sağlayacaktır. Daha kısa sürede daha etkin, güvenli ve seri ulaşım sağlanarak zamandan ve yakıttan tasarruf sağlanacaktır. Emeği geçenleri kutluyorum.” dedi.

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Melikgazi Belediyesinin her hafta bir etkinlik ile bir yatırım ve hizmeti halkın hizmetine sunduğunu bu yolun aynı zamanda ekonomiye açılan bir yol olduğunu ve bundan dolayı emeği geçenlere teşekkür ettiğini  söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ise Kayseri Belediye modelinin artık tüm ülkeyi kapladığını, gittiği her yerde bu projelerin nasıl inşa edildiğini sorduklarını belirterek “Melikgazi Belediyesi gerçekleştirdiği yatırımlar ile ilçe halkına büyük hizmetler ve kolaylıklar sunmaktadır. Bu yolun önemini hepimiz biliyoruz. Ancak daha da önemlisi bu yola veren isminin de çok anlamlı olmasıdır. Hem geleceğe yatırım yapan şehidimizin ismini veren Melikgazi Belediyemizi kutluyorum. Melikgazi Belediyesi yatırımları ve hizmetleri ile hem bölgenin gelişimine katkı sağlayan kurumdur. Şehrin Atom Karıncası olan Memduh Büyükkılıç Başkanıkısa sürede bu yatırımları gerçekleştirerek hizmete sunmasından dolayı kendilerini kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve protokol hep birlikte açılış kurdelesini kestiler.

Bu haber 98 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr