3,3°C
Header Resmi
HABERLER
SUBAŞI MAHALLESİNE ÖZEL ÇALIŞMA
7 Eylül 2017

SUBAŞI MAHALLESİNE ÖZEL ÇALIŞMA

SUBAŞI KORUMA UYGULAMA

İMAR PLANINDA

 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Subaşı Mahallesi’nde koruma sınırı ile ilgili olarak yeni bir plan hazırlandığını ve SUBAŞI BÖLGESİNİN aslına uygun doğal ve toprak yapısının bozulmaması için gerekli çalışmanın yapıldığını söyledi.

 

Subaşı Mahallesi sadece Melikgazi için değil Kayseri için özel bir yer olduğunu ve önem arz ettiğini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Subaşı ve çevresinin koruma sınırının uygulama imar planına eklenmesi için Meclis Kararı alındığını kaydetti.

 

Subaşı Mahallesinin merkeze en uzak yerleşim alanı olduğunu ancak hizmet ve yatırımda şehir merkezinden farkı kalmadığını ifade eden Başkan  Büyükkılı研Subaşı Mahallesinde öncelikle ulaşım sorunu çözdük. Okul ve taziye evini yeniledik Tarım ağırlıklı bir bölgemiz olduğundan bu durumuna istinaden gerekli çalışmayı yapıyoruz. Şu anda da Meclis Kararı ile koruma sınırını ve mahalle sınırını imar planına işlenmesini sağladık” dedi.

 

Subaşı en uzak yerleşim alanı ancak.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Subaşı Mahallesinde yapılacak 2018 yılı yatırımları ile adeta örnek mahalle olacağını doğal ve otantik yapıları örnek gösterileceğini sözlerine ekledi.

 

 

 

Bu haber 973 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr