3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Başkan Büyükkılıç Camikebir Esnafını Ziyaret Etti
11 Aralık 2017

ESNAFIN MEMNUNİYETİ ÖNEMLİ

“MELİKGAZİLİ OLMANIN FARKLILIĞI”

 

 

Bölgenin gelişimine ve modernliğine yakışır…

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri ilinin banka, alış veriş, kuyumculuk, giyim ve toptan gıda gibi her türlü ticaretin Cami Kebir mahallesinde gerçekleştiğini bu açıdan bu bölgenin Kayseri’nin adeta ticaretin kalbi olduğunu söyledi.

 

Çarşı içi düzenleme, kültür yolu ve kaldırımları ve asfalt yolları ile…

Cami Kebir bölgesinin bir ticaret alanı olduğunu ve gündüz itibari ile nüfus yoğunluğunun çok fazla olan bu bölgenin Bölge şehir Kayseri için önemli olduğunu belirten Başkan Büyükkılı砓Alış verişin ve ticaretin kalbi Cami Kebir Mahallesidir. Çünkü yerleşmiş bir kültürün mirasını taşımaktadır. Ticaret merkezi olması yanında Cami Kebir Camisi, Kapalı Çarşısı, Vezirhanı, Pamuk Han gibi tarihi mekanlara ev sahipliği yapmaktadır. Kazancılar Çarşısı kuyumculuğun merkezidir. Modern alış ve çok katlı çarşıları ile eski ve yeni ticaret merkezi aynı anda hizmet vermektedir. Gündüz nüfusu adeta patlama yapmaktadır. Bölge Şehri Kayseri için ayrı bir önem arz eden Cami Kebir esnafımızı ziyaret ederek, yapılan çalışmaları değerlendirdik. Çünkü bizim için vatandaşın ve esnafın memnuniyeti çok önemlidir “ dedi.

 

Belediye çalışma ve hizmetleri ile bölgenin ticaret ve ekonomiye yön verdiklerini, katkı sağladıklarını ve kolaylaştırdıklarını hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Cami kebir Esnafı ile yapılan sohbet ve gezinin çok yararlı olduğunu çünkü bu tür geziler ile hizmette bütünlük sağlandığını sözlerine ekledi.

 

 

Bu haber 41 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr