3,3°C
Header Resmi
HABERLER
PREFABRİK ÇOK AMAÇLI TESİS İNŞA EDİLİYOR
8 Ağustos 2017

 “ÇEÇENİSTAN PARKI YENİLENİYOR”

PREFABRİK ÇOK AMAÇLI TESİS İNŞA EDİLİYOR

 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Battalgazi Mahallesinde yer alan Çeçenistan Parkını gezerek, 20 yıl önce yapılan parkta yenileme çalışması ile çok amaçlı tesis inşa edildiğini söyledi.

 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Batalgazi Mahallesinde semt halkı ve esnaflar ile sohbet ederek Çeçenistan Parkını gezerek bu parkın günün hizmet şartlarına uygun hale getirileceğini kaydetti.

 

Çeçenistan Parkının Kayseri’nin ilk çok amaçlı ve büyük ölçekli parklarından biri olduğunu ve 1999 yılında inşa edildiğini hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Çeçenistan parkı ile ilgili olarak şunları söyledi;

 

“Batalgazi Mahallemiz gelişmeye ve büyümeye müsait bir semtimizdir. Alt yapısı gelişmeye hazırdır 1950’li yıllarda kurulan bu semtimiz planlı olmasına rağmen gecekondu semti idi ancak son 1990 yılından itibaren yeni yapılanma özellikle 2000 li yıllardan sonra belediyenin öncülüğündeki kentsel dönüşüm ile çok katlı binaların yükseldiği bir yerleşim semtimizdir. Özellikle kooperatifler büyük ilgi göstermektedir. Dolayısı ile halkın yaşam şartları değişmekte ve gelişmektedir. Çeçenistanparkı da bu değişimden ve gelişimden nasibini almıştır. Bu amaç ile park içerisine prefabrik çok amaçlı bir tesis yapılmaktadır. Günün şartlarına cevap verememekte idi bundan dolayı yenilenme çalışması başlattık. Süs havuzu onarılarak ışıklandırıldı. Kamelyalar ve oturma bankları yenilendi. Otomatik sulama sistemi yerleştirildi. Çocuk oyun aletleri ve açık alan spor aletleri ile daha işlevsel hale getirilecektir”

 

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, parkın tamamının 20.000 m2 olduğunu ve bu parkın bir bakıma prestij parkları arasında yer alacağını sözlerine ekledi.

Bu haber 242 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr