3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Özel Ekip İle Camilerde Temizlik ve Bakım
2 Ekim 2017

Camiler de düzenli temizlik ve bakım

 288 cami melikgazi’ye emanet…

 

Özel ekip ile…

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi ilçe sınırları içerisinde 288 cami bulunduğu ve bunların tamamında genel temizlik, bakım ve onarımın Melikgazi Belediyesince düzenli bir şekilde yerine getirildiğini söyledi.

 

1-7 Ekim Tarihleri arasının Camiler Haftası olarak kutlandığını hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde Melikgazi Belediyesi olarak ilk etapta camiler ile vatandaşlar arasında adeta bir set olan duvarları yıkarak camileri vatandaşlar ile buluşturduklarını kaydetti.

 

Sadece camilerin değil mescitlerinde bu kapsamda yer aldığını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

 

 “Melikgazi Belediyesi olarak ilçe sınırları içerisinde yer alan 288 camimizin genel iç ve dış temizliğini, bahçe bakımı, çevre düzenlemesi gibi hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Bunun için özel ekip kurduk ve düzenli olarak her camimiz haftada bir gün mutlaka temizlik yapılmaktadır. Biz sadece camilerinin bakımı değil ihtiyaç duyulan bölgelerde cami inşa ediyoruz. Şimdiye kadar 8 cami inşa ettik, 9 kur’an kursu binasını hizmete açtık. 20 cami ve mescitti bakım ve onarım yaptık. 12 tarihi camimizi aslına uygun olarak onardık ve hizmete açtık. 28 camide halı yenilemesini gerçekleştirdik. 9 camimizde güneş enerji ile ısınan abdest alma yeri inşa ettik. Öncelikle ilk yaptığımız çalışma camiler ile vatandaşlar arasındaki duvarları yıkarak camilerimiz vatandaşlarla buluşturduk”

 

1 - 7 ekim tarihleri arası…

Başkan Dr.  Memduh Büyükkılıç, 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din görevlileri haftasını kutladığını ve her zaman kamu kurum ve kuruluşları ile birlikteliklerini sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Bu haber 236 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr