3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Otomatik Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma Tesisi
1 Ağustos 2017

MELİKGAZİ BELEDİYESİ

Otomatik Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma tesisi

 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi İnecik Mevkisindeki Tesis içersine yapımı devam eden YARI OTOMATİK AMBALAJ ATIKLARI TOPLAMA-AYIRMA TESİSİLERİNDE incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

 

Melikgazi Belediyesi olarak 15 yıldır devam eden AYRIŞTIRILMIŞ ATIKLARIN GERİ TOPLANMASI çalışmasının başarı ile devam ettirildiği hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılı砓Geri dönüşüm ile atıkların geri toplanarak tekrar ekonomiye kazandırılmasına büyük önem veriyoruz. Bu anlamda da 15 yıldır başarılı ve örnek uygulamayı gerçekleştiriyoruz. Şimdi de Melikgazi Belediyesi olarak İnecik tesisleri içersine yapımı devam eden Yarı Otomatik Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma tesisimiz ile daha geniş bir çalışma yapacağız. Günlük tek vardiyada 50 ton kapasiteye yeni tesisimizde otomatik POŞET AÇICI, büyük ebat kartonların ayrıştırılması, ön ayrıştırmada, poşetlerin ayrıştırılması ve üç boyutlu ile iki boyutlu ambalajların ayrıştırılması gibi otomatik makine sistemi kuruyoruz. Evsel atık ayrıştırılması,  metal ambalajların otomatik ayrıştırılması ve sonuçta ürünlerin prese otomatik yükleme yapılması için balya baskı makinesi monte edilmektedir” dedi.

 

Çevre ve halk sağlığına büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, İnecik Mevkisindeki Tesislerin içersine yapımı devam eden YARI OTOMATİK AMBALAJ ATIKLARI TOPLAMA-AYIRMA TESİSİLERİ ile hem istihdama hem de ekonomiye büyük katkı ve destek sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

 

Bu haber 373 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr