3,3°C
Header Resmi
HABERLER
ORGANİZE SANAYİ ile SERBEST BÖLGE EMLAK VERGİSİNDEN
13 Kasım 2017

ORGANİZE SANAYİ ile SERBEST BÖLGELERİ 

“EMLAK VERGİSİNDEN MUAF

ANCAK KİRACISI OLANLAR ÖDEYECEK”

 

30111 sayılı resmi gazete de…

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç,Organize Sanayi Bölgeleri ile Serbest Bölgede mülk sahiplerinin emlak vergisinden muaf olduğunu ancak KİRACISI OLANLARIN EMLAK VERGİSİNİ ÖDEYECEĞİNİ söyledi.

 

Kiracısı olan mülk sahipleri emlak vergisi ödeyecek…

3119 sayılı Emlak Vergisi Kanunun 4. Maddesine istinaden Organize Sanayi Bölgeleri ile Serbest Bölgede yer alan binalara daimi olarak emlak vergisi muafiyeti getirildiğini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, ancak işyerini kiraya veren mülk sahiplerinin bu muafiyetten yararlanamayacaklarını yani emlak vergilerini ödeyeceklerini kaydetti.

 

Kiracıların listesi Belediyemizde mevcut…

Organize Sanayi Bölgeleri ile Serbest Bölgede kiracısı olan mülk sahiplerinin mağdur olmamaları için gerekli çalışmaların yapıldığını İfade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:                

 

        “Organize Sanayi Bölgeleri ile Serbest Bölgede yer alan binalara daimi olarak emlak vergisi muafiyeti var. Ancak Temmuz ayında yapılan yeni düzenleme ile bu üretim alanlarında sadece mülk sahipleri için muafiyetin geçerli olup, işyerini kiraya verenler Emlak Vergisini ödeyecektir. Yani kiracısı olan muafiyetten yararlanamayacaktır. Bu neden ile Organize Sanayi Bölgeleri ile Serbest Bölgeler de kiracısı olan mülk sahiplerinin mağdur olmamalı açısından emlak vergilerini yatırmaları gerekmektedir. Kiracısı olanlar veya kiracı durumda olan mükelleflerin listesi belediye Emlak Müdürlüğünde yer almaktadır. Emlak Müdürlüğümüz mülkünü kiraya veren mükellefleri tek tek bilgilendirici yazı gönderecektir”

 

Bu haber 291 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr