3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Okulların Kapanması İle Parklar Cıvıl Cıvıl
11 Haziran 2017

Temiz, güvenli ve yeşillikler içindeki

PARKLAR ÇOCUKLARI BEKLİYOR

 

 

Başkan Dr. Memduh Büyükkılı砓630 parkımız çocuklarımızın hizmetindedir. Daha doğrusu 630 parkımızı çocuklarımıza emanet ettik. Gönüllerince eğlensinler ve oynasınlar. Anne ve babaların da gönülleri rahat olsun”

 

Parklar çocuklara emanet…

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, okulların tatil olması ile birlikte yaklaşık 280 bin öğrencinin tatile başladığını ve belediye olarak çocuklara tahsisli parkların hazır hale getirildiğini söyledi.

 

Her parkta çocuk oyun alanı ve grubu…

Melikgazi İlçe sınırları içerisinde 630 ayrı park bulunduğunu bu parklardan 220’sinin çok amaçlı ve büyük ölçekli olduğunu ancak her parkta çocuk oyun alanı ve grubunun bulunduğunu belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, parklarda ayrıca basketbol, voleybol ve tenis sahaları bulunduğunu, yürüyüş ve bisiklet yollarının yer aldığını kaydetti.

 

Oyun alanların zemini tartan veya sentetik çim

Parklarda çocukların daha güvenli ve sağlıklı alanlarda oyun oynamalarına imkan tanımak için 250 parkın oyun alanı zemininin tartan veya sentetik çim olarak düzenlendiğini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

 

 “Eğitime yaz tatili gelmeden önce belediye olarak ilçe sınırları içerisinde yer alan parklarda bakım ve onarım gerçekleştirdik. Çocuk oyun aletlerinin bakımını yaptık veya yenileri ile değiştirdik. Spor alanlarında bakım yaptık. Tüm bu çalışmaları çocukların rahat, temiz, güvenli ve yeşillikler içinde rahatça oyun oynayabilmeleri için yaptık. 630 parkımız çocuklarımızın hizmetindedir. Daha doğrusu 630 parkımızı çocuklarımıza emanet ettik. Gönüllerince eğlensinler ve oynasınlar. Anne ve babaların da gönülleri rahat olsun”

Bu haber 334 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr