3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Mali Hizmetler Müdürlüğünde Hesaptan Hesaba
2 Ekim 2017

Melikgazi Belediyesi

Mali Hizmetler Müdürlüğünde

İŞLEMLER DOKUNMATİK

 

BANKA HESAP ile IBANNUMARALARI YETERLİ

 

Hesaptan hesaba…

Mali Hizmetler Müdürlüğünce çalışmaların yer aldığı sunuma iştirak eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak teknolojik gelişmelerden her zaman faydalanarak hizmetleri daha kısa sürede daha etkin ve verimli sunmaya çalıştıklarını söyledi.

 

Zamandan tasarruf ediliyor…

        Melikgazi Belediyesi olarak belediyede her işlem ve yazışmanın bilgisayar ile yapıldığını ve belediye hizmet binası içerisinde masa başında çalışanların tamamında bilgisayar bulunduğunu belirten Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç " Melikgazi Belediyesi olarak iş ve işlemleri dokunmatik yani bilgisayar ile yerine getirilmektedir. Çalışanlarda bilgisayar kullanım oranı % 100 yüzdür. Yani masa başında çalışan her görevlinin birer bilgisayarı mevcuttur. Bu durum hem verimliliği, hem kaliteyi artırmakta hem de zamandan tasarruf sağlanmasına vesile olmaktır. Muhasebe Müdürlüğü yeni bir çalışma yaparak belediye hizmet veya mal satan kişi ve kurumların alacağını banka hesaplarına havale etmektedir. Yani belediyeden alacaklı olanlar belediyeye gelmemekte bunun yerine vermiş oldukları banka hesap numaralarına alacakları aktarılmaktadır. Yani devir HESAPTAN HESABA çalışmasıdır “ dedi.

 

Yine Melikgazi Belediyesinin bir örnek çalışmayı gerçekleştirdiğini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, belediyeden alacaklı kişi, kurum ve kuruluşların bu hizmetten yararlanabilmeleri için  banka hesap ile IBAN numaralarını belediyeye yazılı olarak bildirmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

 

Bu haber 290 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr