3,3°C
Header Resmi
HABERLER
KARAİMAM CAMİİ İBADETE AÇILDI
9 Haziran 2017

“350 yıllık camii, gelecek nesillere hizmet verecek”

BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ;

ÖNCE ASLINA UYGUN OLARAK ONARDI SONRA DA

HALKI İLE KARAİMAM CAMİİNİ YENİDEN

İBADETE AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

 

“350 yıllık cami gelecek nesillere hizmet verecek”

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Karaimam Mahallesi’nde yer alan ve bugün açılışı yapılan Karaimam Camii’nde Cuma namazı sonrası vatandaşlar ile sohbet ederek Karaimam Camii’nin restorasyonu hakkında bilgiler verdi. 

Kemeraltı Mahallesi’nde yer alan ve kitabesine göre 1675 yılında inşa edilen Karaimam Camii’nin ibadete açılışına   Kayseri Milletvekili ve Ekonomi Önceki Bakanı Mustafa Elitaş, Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Vakıflar bölge müdürü  Murat Seçilir.İl milli eğitim müdürü Osman Elmalı,Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç,  Melikgazi İlçe müftüsü Musa Dolar,Melikgazi İlçe Başkanı Sami Kadıoğlu, Belediye BaşkanlarıBelediye Meclis üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ile daire müdürleri ve mahalle muhtarları iştirak ettiler.

KemeraltıMahalle esnaflarını gezerek sohbet eden ve belediye tarafından yapımı devam eden yatırımları yerinde denetleyen Başkan Memduh BüyükkılıçKemeraltı Mahallesi’nin şehir ve çarşı merkezine yakın bir semt olduğunu yeni yapılan çok katlı binalar ile önümüzdeki günlerde prestij semti olacağını söyledi.

KemeraltıMahallesi’ne yapılan yatırımlar ve hizmetler ile gerçekleştirilecek Kentsel Tasarım Projesi ile Melikgazili olmanın farkını yaşayacaklarını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

”Mahalle gezileri son derece faydalı olmaktadır. Mahalle Muhtarları toplantısında muhtarların taleplerini bu bölge gezilerinde değerlendiriyoruz. Yapılan veya yapılacak olan çalışmaları tespit ediyoruz. Semtleri gezerek hem belediye çalışmalarını yakından takip ediyor hem de bölge halkı ile sohbet etme imkânı buluyoruz. Bugün bu mübarek ramazan ayında KemeraltıMahallesi’ndeki tarihi KaraimamCamii’nin yeniden açılışını yaptık. Açılış sonrası bölgeyi gezerek esnaf ile sohbet ettik. Bölge halkına semtlere yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdik. Bilgileri paylaştık. Belediyemizce yapılan yatırımları yerinde inceledik. Kentsel dönüşüm alanlarını gezdik”

Bu haber 541 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr