3,3°C
Header Resmi
HABERLER
İSTİHDAMA MELİKGAZİ KATKISI ÖZDE İSTİHDAM DESTEĞİ
19 Mart 2017

İSTİHDAMA MELİKGAZİ KATKISI

ÖZDE İSTİHDAM DESTEĞİ

 

Toplum Yararına Çalışma Programı Kapsamında ...

         Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye olarak işsizliğe karşı çalışma ile istihdama katkı yaparak birçok kişiye iş imkânı ile işsizlerin aile geçimlerine katkı sağlayarak yardımcı olduklarını söyledi. 

 

İş-Kur’a kayıtlı işsizlerin yararlandığı…

         Başbakanlık İşsizliği önleme Paketi kapsamında İş-Kur aracılığı ile “Toplum Yararına Çalışma Programı” uygulaması ile belediye olarak her yıl 250 işsize iş imkânı sağladıklarını belirten Başkan Memduh Büyükkılı砓Melikgazi Belediyesi olarak yasa ve yönetmelikler çerçevesinde toplum yararına dolayısı ile bulunulan ve yaşanılan ilçemizin yararına olan tüm projeleri destekliyoruz. Bu kapsamda Başbakanlıkça uygulamaya konulan “Toplum Yararına Çalışma Programını’ belediye olarak biz de destek veriyor ve 5 yıldır da başarı  ile uyguluyoruz. Her yıl 9 ay boyunca İş-Kur’a kayıtlı işsizlerden yine İş-Kur’ca belirlenen ve bizim şartlara uyan 250 işsize iş imkânı sağladık. Bu kişileri park ve bahçelerde istihdam ederek hem belediye çalışmalarına katkı sağlayacak, hem de aile bütçelerine destek olacağız” dedi.

 

Fidan dikimi, fidanlık tesislerinde çiçek üretimi, fidanların bakımı…

İş-Kur işbirliği ile gerçekleştiren çalışma ile 9 ay süresince Melikgazi Belediyesinde ilk ve sonbahar aylarında fidan dikimi, fidanlık tesislerinde mevsimlik çiçek üretimi, fidanların budanması ve ilaçlanması gibi çalışmalarda yer alacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,  bu kişilerin çevre ve doğal güzellik çalışmalarında istihdam edilmiş olacağını kaydetti.   

 

Sosyal hakları veriliyor ve sigortalı olarak çalıştırılıyor

Başkan Memduh Büyükkılıç İstihdam edilen işçilerin her türlü sosyal haklarının verildiğini ve sigortalı olarak çalıştırılacağını sözlerine ekledi.

 

 

Bu haber 885 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr