3,3°C
Header Resmi
HABERLER
İŞÇİ VE İŞ GÜVENLİĞİ SEMİNERİ
6 Ekim 2017

Hizmet İçi Eğitim Seminerlerine devam…

 

 

TEMİZLİK ÇALIŞANLARINA

İŞÇİ VE İŞ GÜVENLİĞİ SEMİNERİ

 

555 Bin Nüfuslu Bir Şehirde Genel Temizlik…

            Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Temizlik Hizmetinde çalışan işçilere yönelik genel anlamda işçi ve iş güvenliğin önemi konulu hizmet içi eğitim semineri verildiğini bildirdi.

Her sabah pırıl pırıl bir şehir…

Temizlik Hizmetleri Biriminden sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Türkmen tarafından verilen seminere belediye kadrolu işleri ile birlikte taşeron şirket işçilerinin de katıldığını hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonunda verilen seminerde öncelikle şehir temizliği hakkında genel bilgiler anlatıldığını ve slâyt gösterisi ile yapılması gerekenlerin uygulamalı olarak gösterildiğini belirtti.

 

7x24 saat hizmet

Bilgili, deneyimli ve her türlü iş bilgi donanımına sahip bir personel yapısı ile 7 gün 24 saat şehrin merkez nüfusunun % 50 sine hizmet verdiklerini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları kaydetti:

 

İş güvenliğini sağlayan ve koruyan teçhizat önemli

"Teorik anlatılan seminer sonrası uygulamalı olarak iş güvenliği, çöp kutu ve yollarda unutulan veya atılan çanta ve paketler, havuzlarda çocukların yüzmesi, ilaçlama yapılan havuzlar, ağaçların ilaçlanmasında işçi ve çevre sağlığı, su ve elektrik tesisatların kontrolleri, ağaç budama da güvenlik, çim ve ağaç kesme ile misine makinelerin güvenli kullanımı anlatıldı. Daha sonra genel iş kazalarında yapılması gerekenler, önlemler gibi konularında İş güvenliği konularında katılımcılar bilgilendirildi ve bilinçlendirildi. Belediye çalışanlarını sürekli olarak hizmet içi seminerler ile bilgilerini hem yeniliyoruz, hem de uygulamalı olarak nasıl yapılacağını öğretiyoruz. Çünkü bizim için öncelik işçi sağlığı ve güvenlidir. Çalışanlara günlük yaşamında her zaman gerekli olabilecek bilgeler içinde seminerler düzenliyoruz”

 

Bu haber 180 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr