3,3°C
Header Resmi
HABERLER
HUNAT CAMİİ ÖNÜNDE AŞURE İKRAMI
30 Eylül 2017

HUNAT CAMİİ ÖNÜNDE

6000 KİŞİLİK AŞURE İKRAMI

 

Melikgazi Belediyesince bütün açılış, temel atma ile diğer sosyal ve kültürel etkinliklerde geleneksel hale getirilen Aşure İkramı, bugün Hunat Camisi önünde kalabalık bir vatandaş topluluğunun katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Vatandaşlara Bizzat Aşure İkramında Bulundu...

12 çeşit gıda malzemenin bulunduğunu ve 6 kazanda pişirilen yaklaşık 6000 kişilik aşure ikramının vatandaşlar tarafından büyük bir ilgili ile karşılandığını belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, vatandaşlara bizzat dağıtım alanında kepçe ile aşure ikramında bulunarak onlarla sohbet etti esnaf ziyaretlerinde bulundu.

 

12 Çeşit Birbirinden Farkı Madde Birleşmesinden Tatlı Oluşuyor...

Bugün Muharrem ayının 10. Günü olduğunu zaten aşure ‘nin kelime anlamının da 10 olduğunu ve Aşure gününde ikram etmenin birlik ve beraberliğe, sıkıntıların giderilmesine vesile olması temennisinde bulunan Başkan Büyükkılıç ”Bugün ilk gün mümkün olduğunca semtlerde aşure dağıtımını gerçekleştireceğiz. Bugün Hunat Camisinin doğu ve batı kapıları olmak üzere iki ayrı yerde 6000 kişilik aşure ikramında bulunduk. 12 çeşit birbirinden farklı maddeyi bir kazanda birleştirerek, tatlı bir ürün elde ediyoruz. Bu farklılık bir araya gelerek bir güzellik ve tatlılık oluşturmasından mana çıkarmalıyız. Tıpkı Anadolu kültür ve miras zenginliğinin bir araya gelmesi gibi. Bu bir sosyal paylaşımdır. Birlik ve beraberliğimizin harcıdır. Bu tür sosyal paylaşım ve dayanışma etkinliklerimiz devam edecektir” dedi.

Her Yıl Geleneksel Hale Getirilen…

         Dağıtılan aşureleri afiyetle yiyen vatandaşlarda Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç’ a teşekkür ederek, Melikgazi Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan bu organizasyonun her semtte yapılmasının çok olumlu bir etkinlik olduğunu ifade ettiler.

 

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, daha sonra çarşı esnafını ziyaret ederek,sohbet edip,gönüllerini alarak,esnaflara ve bölgede alış veriş yapan vatandaşlara da Aşure ikramında bulundu.

         Şehrimizde misafir olarak gelen Bursaspor taraftarları da Melikgazi Belediyesi’nin geleneksel ikramı olan Aşure’den alarak, bu anlamlı günde böyle bir etkinlik gerçekleştiren Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a teşekkür ettiler.

 

Bu haber 161 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr