3,3°C
Header Resmi
HABERLER
GENÇLİK PARKI YENİLENİYOR
11 Temmuz 2017

 “GENÇLİK PARKI YENİLENİYOR”

BAŞKAN Dr. Memduh BÜYÜKKILIÇ,

GENÇLİK PARKI ÇALIŞMA ALANINI GEZDİ…

 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yeniköy Mahallesinde yer alan Gençlik Parkını gezerek, 20 yıl önce yapılan parkta yenileme çalışmasının yapıldığını söyledi.

 

Melikgazi hizmetleri ile her an her yerde…

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yeniköy Mahallesinde semt halkı ve esnaflar ile sohbet ederek Gençlik Parkını gezerek bu parkın günün hizmet şartlarına uygun hale getirileceğini kaydetti.

 

Gençlik Parkının Kayseri’nin ilk çok amaçlı ve büyük ölçekli parklarından biri olduğunu ve 1999 yılında yenilendiğini hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Gençlik parkı ile ilgili olarak şunları söyledi;

 

“Yeniköy Mahallemiz Kayserimizin 3-4 katlı binaların yer aldığı ancak gelişmeye ve büyümeye müsait bir semtimizdir. Alt yapısı gelişmeye hazırdır 1930 yıllarda kurulan bu semtimiz planlı olmasına rağmen eski yapıların yer alması, çarşıya yakın olmasından dolayı mesken ağırlıklıdır. Ancak son yıllarda çok katlı binalar yer almakta ve iş merkezleri artmaktadır. Özellikle kooperatifler büyük ilgi göstermektedir. Dolayısı ile halkın yaşam şartları değişmekte ve gelişmektedir. GençlikParkı da bu değişimden ve gelişimden nasibini alacaktır. Bu amaç ile park içerisine bir kafeterya   tesisi inşa edilmektedir. Basketbol sahası gençlere açıktır.  şehrimizin ilk parklarından biridir. En son 1999 yılında yenilenmiştir. Günün şartlarına cevap verememekte idi bundan dolayı yenilenme çalışması başlattık. Süs havuzu onarılarak ışıklandırıldı. Kamelyalar ve oturma bankları yenilendi. Otomatik sulama sistemi yerleştirildi. Çocuk oyun aletleri ve açık alan spor aletleri ile daha işlevsel hale getirilecektir”

 

Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, parkın tamamının 30.000 m2 olduğunu ve bu parkın bir bakıma   prestij parkları arasında yer anlığını sözlerine ekledi.

 

 

Bu haber 358 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr