3,3°C
Header Resmi
HABERLER
ELEKTRİK ÜRETEN BELEDİYE BİNASI
10 Ağustos 2017

ELEKTRİK ÜRETEN BELEDİYE BİNASI

 

120 Kwp HİPRİT SİSTEM

 

 Belediye hizmet birası çatısında…

 Referans Melikgazi Belediyesi’nin artık sadece hizmet değil aynı zamanda elektrik de üreteceğinibelirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç,  Belediye Hizmet Binası çatısında da güneş enerjisinden elektrik üretileceğini bunun güneş paneli döşeme çalışmalarına başlanıldığını söyledi.

 

 Binanın 3/1 enerjisi buradan…

 Çatı üstü güneş santralinin toplam 441 panelden oluştuğunu bildiren Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç,   bu güneş santralinden elde edilecek enerjinin Belediye Hizmet Binası elektrik ihtiyacında kullanılacağını kaydetti.   

 

 3 yılda tesis kendini amorti edecek…

  Güneş enerji santralinin 3 yılda kendini amorti edeceğini yani inşaat maliyetini karşılayacağını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılı砓Melikgazi Belediyesi olarak çağın enerji çağ olduğunu çok iyi biliyoruz. Çünkü artık tüm iş ve işlemler makine ile yapılmaktadır. Buna enerji tüketimi demektir. Hatta otomobiller ile elektrik enerji ile çalışmaktadır. Yine Kayseri de ilk elektrikli resmi otomobili biz aldık. Enerji tüketimi karşılamak için Türkiye’nin resmi kurum tarafından yapılan en büyük çatı üstü güneş panelinin Melikgazi Belediyesince gerçekleştirildi. Şimdi de belediyemiz hizmet binasının çatısına 441 panelden oluşan ve GES 120 KWP HİBRİT SİSTEM üzerine kurulacak olan güneş enerjisinden elektrik üreteceğiz.  Bu çalışma Eylül ayı sonunda tamlanacaktır. Melikgazi Belediyesi artık sadece hizmet değil aynı zamanda elektrik de üretecektir.” dedi.

        

   Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç,  hizmet binasında elektrik üretecek olan sistemin Eylül ayı içinde tamamlanacağını sözlerine ekledi.

 

Bu haber 481 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr