3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Duygu Sömürüsüne İzin Yok
3 Haziran 2017

İyi Niyetinizi İstismar Ettirmeyiniz...

DUYGU SÖMÜRÜSÜ ‘ NE İZİN VERMEYİN!

 

Melikgazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğünce, Ramazan ayının gelmesi ile beraber her gün cami kapılarının önünde kamp kuran dilencilere karşı denetimler devam ettiriliyor

 

Art niyetli hiçbir davranışa izin verilmemesi gerekir …

Özellikle camilerin çevresini mekân tutan dilencilere karşı tüm tedbirlerin alındığını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, vatandaşları duygu sömürüsüne karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunarak, istismarın kötü bir davranış biçimi olduğunu ve bu neden ile art niyetli hiçbir davranışa izin verilmemesi gerektiğini söyledi.

 

Ramazan ayı yardımlaşmanın hat safhaya vardığı dönem

Ramazan ayı nedeni ile zabıta teşkilatında izinlerin kaldırıldığını hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılı砑Duygu sömürüsüne ve insanların iyi niyet, acıma ve özellikle yardım etme hislerinin istismar edilmesine izin vermeyelim. Halkımız yardım severdir ve iyi niyet ile yapılan tüm istekleri yerine getirir. Özellikle Ramazan ayında yardımlaşmanın hat safhaya vardığı dönemde cami avlusunda ve köşe başlarında dilenmek pek inandırıcı olmamaktadır. Bu sebep ile gerçek ihtiyaç sahiplerine yardım edilmelidir‘ dedi.

 

 

5326 Sayılı Kabahatler Kanununca de zaten yasak

         İyi niyetli, yardımsever ve yardım isteyeni karşılıksız bırakmama ahlakı ile yetişmiş insanlar, art niyetli kişiler ile gerçekten muhtaç kişileri ayırt edememekte sonuç itibari ile zabıta elemanların görevlerinin zorlaştığı ifade eden Başka Dr. Memduh Büyükkılıç, dilencilik yapmanın zaten 5326 Sayılı Kabahatler Kanununca de yasak olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

 

Bu haber 583 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr