3,3°C
Header Resmi
HABERLER
DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL SERGİ
8 Mart 2018

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNܒNE

ÖZEL SERGİ

EL İŞİ, GÖZ NURU ESERLER…

Melikgazi Halk Eğitim Merkezi işbirliği

        

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile El İşi Ürünleri sergisi Kayseri Park AVM’de düzenlenen tören ile açıldı.

 

Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile Belediye Yemekhanesinde Belediye de çalışan bayanlara öğle yemeği ikramında bulunan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Belediye çalışanlarına kahve fincan takımı ile birer çiçek hediye etti. 

 

Halkın, özellikle hanımların beğenisine sunulan eserlerin kursiyerler tarafından yapıldığını ve hepsinin birer Anadolu motifi taşıdığını dolayısı ile birer sanat eseri olduğunu belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılı砓Melikgazi Belediyesince her yıl ilk ve sonbahar olmak üzere iki dönem Meslek Edindirme kursları açıyoruz. 17 ayrı semtte kurs merkezimiz mevcuttur. Makrome, kuaförlük, Ev tekstili, giyim, takı-tasarım, dikiş, nakış, tekstil boyama, kilim dokuma gibi branşlar da açılan kurslara ev hanımları büyük ilgi göstermektedir. Ev hanımları bu vesile ile hem boş zamanlarını öğrenerek değerlendirmekte, hem de ev ekonomilerine katkı sağlamaktadırlar“ dedi.

 

Melikgazi Kaymakamının eşi Ayşe Yırık, Melikgazi Belediye Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç ve eşi Dr.Necmiye Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanının eşi Fatma Çolakbayraktar, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emine Timocin, Ak Parti Melikgazi Kadın Kolları Başkanı Selma Kocaoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve belediye birim müdürleri sergide yer alan eserleri tek tek gezerek bilgi aldılar ve bu güzel eserlerinden dolayı kursiyerleri tebrik ettiler.

 

Anadolu Kültür ve Sanatının

         Bu tür kurslar ile Anadolu Kültür ve Sanatının öğretildiğini, gelecek kuşaklara aktarılmasına vesile olduğundan dolayı ise bölgesel kültürün yaygınlaştırıldığını ifade eden BaşkanDr. Memduh Büyükkılıç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile kadınlara yönelik çalışmaları sergilemek istediklerini sözlerine ekledi.

Bu haber 374 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr