3,3°C
Header Resmi
HABERLER
ÇOCUK MECLİSİNDEN ENGELLİLER GÜNÜNDE ANLAMLI ETKİNLİK
3 Aralık 2017

 “ENGELLİLER İÇİN ENGELLERİ KALDIRIYORUZ”

ÇOCUK MECLİSİNDEN ENGELLİLER GÜNÜNDE ANLAMLI ETKİNLİK

 

Herkesin kendi görevini yapması halinde…

Engellilik konusunun yalnızca engelli bireylerin ve ailelerinin sorunu olmadığını bunun bir toplumsal konu olduğunu hatırlatan Başkan Dr.MemduhBüyükkılıç, bu konuda toplumun her kesiminin üzerine düşen görevleri bulunduğunu ve herkesin görevini yapması halinde sorunun kendiliğinden çözüleceğini söyledi.

 

Melikgazi Belediyesi olarak engellilerin onurlu yaşam mücadelesinde her zaman yanlarında olduklarını belirten Başkan Dr.MemduhBüyükkılıç, Ak parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke ile birlikte Kayseri Park AVM’de Melikgazi Belediyesince düzenlenen etkinliğe iştirak ederek, çocuk tiyatrosu gösterisi izledi, işaret dili konuşması hakkında bilgiler aldı, saz heyetince seslendirilen türküleri dinledi ve satranç oyununa iştirak etti.Başkan Büyükkılıç engelli bireyler ve aileleri ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek günlerini tebrik etti.

 

Toplumda birlikte yaşıyorsak paylaşmayı, dayanışmayı ve yardımlaşmayı da bilmemiz ve uygulamamız gerektiğini ifade eden Başkan Dr.MemduhBüyükkılıç konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

 

"Bireylerin doğuştan engelli olabileceği gibi sonradan oluşabilecek kazalar karşısında engelli olabilir. Ailemizden engelli insanların olabilmesi her zaman mümkündür. Nüfusun yaklaşık % 12.29’u engelli olarak tespit edilmiştir. Bu rakam çok büyük bir orandır. Bu neden ile engelli haklarının, kazanımları ve yaşam standartlarının geliştirilmesi toplumsal bir görevdir. Engelli insanımızı üretici olmaları ve ekonomiye kazandırılması gerekir. Bu konu toplumun her katmanını her kurum ve kuruluşu ilgilendirmelidir. İş ve eğitim hayatında olduğu kadar, sosyal hayatta da daha aktif bir yaşam sürmeleri en doğal hakları olan engelli vatandaşlarımızın daima yanlarında ve desteğinde olduğumuzu belirtmek isteriz”

 

Aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir yaşam diliyorum

Melikgazi Belediyesi Engelliler Ünitesince hazırlanan RESİM SERGİSİNE iştirak eden Başkan Dr.MemduhBüyükkılıç, Engelleri aşmış bir gelecek ümidiyle tüm engelli vatandaşlarımızın 3 AralıkEngelliler Günü vesilesiyle bir kez daha, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir yaşam dileğinde bulunduğunu sözlerine ekledi.

Bu haber 124 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr