3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Çifteönü Camii ile Gubaroğlu (Yumurtalı) Mescidi
30 Kasım 2017

Çifteönü Camii ile Gubaroğlu (Yumurtalı) Mescidinde

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesince aslına uygun onarımlarda bulunulan Çifteönü Camii ile Gubaroğlu (Yumurtalı) Mescidinde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Tarihi mekanların onarılarak gelecek kuşaklara aktarılması ile Anadolu Kültür ve Sanat yapıların yaşatıldığını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç,  bu neden ile başlatılan Çifteönü Camii ile Gubaroğlu (Yumurtalı) Mescidinde aslına uygun yenileme çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

 

Melikgazi ilçesinde yer alan bir çok tarihi eserin dünya kültür varlıkları içerisinde yer aldığını belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılı砓Çifteönü Camii ile Gubaroğlu (Yumurtalı) Mescidindesivil mimari örneğinde restorasyon çalışması hızla devam ediyor. Kış şartları girince mevcut yapıyı koruma amacıyla gerekli önlemleri aldık. Kayseri’de bu uygulama ilk kez Melikgazi Belediyesi ekibi tarafından hayata geçirildi. Böylece kış şartlarında da yapının iç restorasyonu hız kesmeden devam edecek. Melikgazi Belediyesi olarak geçmişimizi seviyor, geçmişimizle, tarihimizle övünüyoruz. Onlara layık olabilmek için Melikgazi Belediyesi olarak Kayserimizdeki tüm tarihi dokuyu ele alma niyetiyle yola çıktık ve hızla devam ediyoruz. İnşaat çalışması planlandığı gibi devam etmektedir. Bu yıl sonunda hizmete açacağız ” dedi.

Bu haber 102 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr