3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Başkan Büyükkılıçtan Erciyes Üniversitesine Tebrik
8 Kasım 2017

“BİLİMİN MERKEZİ KAYSERİ”

 

Hem Kayseri, hem de

Erciyes Üniversitemiz bunu hak ediyor

 

Erciyes Üniversitesi AŞI GELİŞTİRME MERKEZİNDE Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına karşın geliştirilen ilaç ile tıp tarihine yeni bir sayfa açıldığını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu başarıdan dolayı da  “Gurur duyduk, onurlandık, hem Kayseri, hem Erciyes Üniversitesi bu başarıları zaten hak ediyor” dedi.

 

ilk defa Erciyes Üniversitesi tarafından geliştirilen Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) aşının seri üretim için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’ye bir yüzyıllar önce 'MAKAR-I ULEMA' şehri denildiğini bugün de bu unvanını koruduğunu ve yine bilimin ve irfanın merkezi olduğunu bir kez kanıtladığını söyledi

 

Erciyes Üniversitesi’nin kendi imkânlarıyla 2013 yılında kurulan AŞI GELİŞTİRME MERKEZİNDEKİ çalışmaları ile Kayseri’nin bilim başarısının bir kez gündeme geldiğini belirten Başkan Büyükkılıç, şahsım ve hemşerileri adına Erciyes Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Muhammed Güven ile AŞI GELİŞTİRME MERKEZİNDE çalışan bilim insanlarını kutladığını ve başarılarının devamını dilediğini sözlerine ekledi.

 

Bu haber 177 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr