3,3°C
Header Resmi
HABERLER
2018 Yılı İlk Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
3 Ocak 2018

İstiridye Mantarı için özel alanlar

 

Belediye Meclis kararlarında

üretim var, istihdam var, teşvik var, kalkınma var…

 

 

Meclis kararları ekonomiye katkı sağlıyor, yön veriyor

Melikgazi Belediye Meclisi 5393 sayılı belediye kanununun 20. maddesine istinaden 2018 yılı Ocak ayı meclis toplantısını yaptı. Meclis gündeminde 30 gündem maddesi görüşüldü.

 

Tarım üretimine destek…

         Melikgazi Belediye Meclisi Ocak ayı olağan toplantısında yer alan maddeler tek tek görüşülerek karara bağlandı. 16 madde oylanırken, 14 gündem maddesi ilgili komisyonlara havale edildi

 

Melikgazi’den istiridye mantarı…

         Meclis gündem maddelerinin genelde imar olduğunu ancak bu şehrin eğitim, sağlık ve tarım sektörü gibi her alanda belediye yatırım ve hizmetlerin sunulduğunu belirten Başkan Büyükkılı砓Melikgazi Belediyesi olarak eğitime, sağlık hizmetine ve spor tesisleri ile tarihi mekân ve arkeolojik alanlara büyük önem veriyoruz. Kayseri Valiliği İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün İSTİRİDYE MANTARI ÜRETİM TESİSİ belediyemiz tarafından tesis yapılmasına karar aldık” dedi. 

 

         Belediye Meclis kararlarında üretim var, istihdam var, teşvik var, kalkınma var ifadesini kullanan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, İstiridye Mantarı için özel kapalı ve açık alanlar yapılacağını ve üreticilere verileceğini kaydetti.

 

          Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulunarak yaşanabilir ve modern bir Melikgazi için Meclis üyeleri ile uyum içerisinde çalıştıklarını söyledi.

Bu haber 419 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr