3,3°C
Header Resmi
HABERLER
14 Dağıtım Merkezi İle Sosyal Belediyecilik
8 Kasım 2017

SOSYAL BELEDİYECİLİK

 

Toplumda birlik, beraberlik ve

sosyal dengenin sağlanması önemli

 

 

14 dağıtım merkezi ile…

            Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, 2018 yılı içerisinde bölge halkından ihtiyacı olanlara verilmek üzere ihale ile ekmek satın alınacağını söyledi.

 

yaşlı, çalışamayacak kadar rahatsız, kimsesiz, bakıma muhtaç …

         Melikgazi Belediyesi olarak her yıl bakıma muhtaç, geçim sıkıntısı içerisinde olan vatandaşların aç kalmamaları için ihale ile ekmek alarak dağıtımın yapıldığını hatırlatan Başkan Büyükkılı砓Belediyelerin kuruluş amaçlarından biri de sosyal belediyecilik ilkesidir. Toplumda birlik ve beraberliğin, barış ve huzurun sağlanması, toplumda sosyal dengenin oluşturulması amacı ile belediyelere yasalarla yetki verilmiştir. Bu amaç ile her yıl engelli, yaşlı, çalışamayacak kadar rahatsız, kimsesiz, bakıma muhtaç insanlarımıza ekmek ve aşevlerinden yemek verilmektedir. Bu ilke çerçevesinde 2018 yılı içerisinde 4 milyon adet ekmek alımı için 21 Kasım 2017 günü ihale yapılacaktır. Yapılacak ihale ile 250 gr. somun ekmeğin, 14 ayrı bölgede, 12 ay boyunca dağıtımı gerçekleştirilecektir”dedi.

 

Toplumsal dayanışmaya belediye katkısı

         Yaz aylarında istihdamın arttığını ve gündelik çalışmalar ile aile gelirlerinde artış olduğunu ancak kış aylarında inşaat sektörünün sona ermesi ile ailelerin geçimlerinde zorlandığını hatırlatan Başkan Büyükkılıç, dolayısı ile ekmek dağıtımı yaz aylarında daha az kişi ve aileye ekmek yardımında bulunduklarını kış aylarında ise bu sayının arttığını sözlerine ekledi.

Bu haber 189 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr