3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Başkan Büyükkılıç Kırtasiye ve Çanta Dağıtımına Katıldı
21 Eylül 2017

Başkan Dr. Memduh Büyükkılı砓Eğitime destek ve yatırımlar devam ediyorÇünkü geleceğe yatırım yapıyoruz.”

 

 

MELİKGAZİ BÖLGESİNDEKİ

İLKÖĞRETİM OKULLARINDA

“KIRTASİYE VE ÇANTA YARDIMI”

 

 

Okul idarecilerince belirlenen…

            Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi İlçe sınırları içerisinde yer alan ilk ve orta öğretim okullarında eğitim gören öğrencilerden ihtiyacı olanlara kırtasiye ve okul çantası verildiğini bildirdi.

 

80 ilköğretim okulunda belirlenen…

Melikgazi İlçe sınarları içerisinde 69 ilköğretim okulu bulunduğunu hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, dar gelirli ailelere mensup çocuklara verilecek olan kırtasiye ve okul çantası ile aile bütçelerine bir nebzede olsa yardımcı olduklarını belirtti.

 

5.000 adet kırtasiye yardımı hazırlandı…

            Okul İdarecileri ve Okul Aile Birliklerince belirlenen öğrencilere verilmek üzere 5000 adet eğitim kırtasiye ve okul çantası dağıtımının okullarda devam ettiğini belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

 

“Melikgazi Belediyesince her yıl kırtasiye ve okul çantası yardımı yapmaktayız. Bu yardım listesini okul idarecileri belirlemekte ve bizde bu listeye göre malzeme alıp ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere okul idarecilerine teslim etmekteyiz. Dolayısı ile dağıtım da ve öğrenci belirleme de belediye olarak hiçbir çalışmamız olmamaktadır. Toplum içerisinde sosyal dengeyi sağlamak ve eğitimde başarıyı artırmak amacı ile yapılan bu çalışma takdir toplamaktadır. Amacımız hayırseverleri teşvik etmektir. Melikgazi Belediyesinin gerçekleştirmiş olduğu eğitim ve öğretim yatırımları ile bir eğitim dostu olduğunu kanıtlamıştır. Bütün öğrencilere derslerinde başarılar diliyoruz. “Geleceğe yapılan yatırım eğitimden geçer” bu ilk’e ile yardım ve yatırımlarınız devam edecektir.”

 

Kırtasiye dağıtım programına İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ulusoy’da iştirak ederek,Melikgazi Belediyesinin eğitim ve eğitimciye yaptığı yatırımlar için Başkan Memduh Büyükkılıç’a teşekkür ettiler.

Bu haber 39 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr