YİNE EĞİTİM, YİNE MELİKGAZİ

ÜNİVERSİTELİ STAJYER ÖĞRENCİLER

REFERANS BELEDİYEDE

Eğitim her aşamasında Melikgazi farkı

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak eğitimin ve öğretimin her aşamasında hizmet verdiklerini ve hatırlatarak “Melikgazi Belediyesinden şu anda 80 üniversitesi öğrenci stajer olarak uygulamalı eğitim almaktadır” dedi.

80 üniversite öğrencisi…

Muhasebe, Mimar, İnşaat, Harita ve Kadastro, İşletme, Halkla ilişkiler, Makine, Gazetecilik ve Bilgisayar gibi farklı bölümlerde üniversite öğrencisinin belediyenin birimlerinde uygulamalı eğitim aldıklarını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi eğitimin her aşamasında yer aldığını yani kreşlerden başlayarak eğitimin üniversite aşamasına kadar hizmet verildiğini kaydetti.  

Kreşten başlayıp, üniversite aşamasına kadar eğitim de varız…

Eğitimcinin ve eğitimin destek ve yardımcısı olan bir belediye olduklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi;

Melikgazi Belediyesi adeta bir üniversite kampüsü gibi her fakülteden 80 öğrenci belediyenin çeşitli birimlerinde 30 ile 40 gün süreli stajyer öğrenci olarak çalışmaktadır. Teorik olarak görmüş olduklarını belediyemizde deneyimli, bilinçli ve uygulayıcı çalışanları yanında mesleklerinin uygulamasın öğrenmektedirler. Melikgazi belediyesi bir hizmet belediyesi yanında aynı zamanda bir eğitim merkezidir

Başkan Memduh Büyükkılıç, her yıl yüzlerce öğrenci bu hizmet ile bilgi ve becerilerini artırmakta, işini referans bir kurumda öğrenmekte olduğunu sözlerine ekledi.


Bu haber 337 kez okundu.

Diğer Haberler

Dr. Memduh BÜYÜKKILIÇ
Belediye Başkanı
Kayseri Web Tasarım