MECLİSİN ÖZEL GÜNDEMİ:

KORAMAZ VADİSİ

 

Melikgazi Belediye Meclisi 5393 sayılı belediye kanununun 20. maddesine istinaden 2018 yılı Ağustos ayı meclis toplantısını yaptı. Meclis gündemindeki 27 madde görüşüldü. Melikgazi Belediye Meclisi Ağustos ayı olağan toplantısında yer alan maddeler tek tek görüşülerek karara bağlandı.

Ağustos ayı Meclis toplantısında gündem dışı yapılan görsel brifing ile KORAMAZ VADİSİ ile ilgili çalışmalar meclis üyelerine slayt eşliğinde anlatıldı.

Koramaz Vadisi UNESCO Dünya Mirasına Aday olası için 2015 yılında çalışma başlattıklarını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediye Meclisi olarak bu toplantı da 27 madde tek tek görüşülerek OYBİRLİĞİ ile karara bağlandı. Ancak Bu Meclis toplantısında önemli olan bir konu Meclis Üyeleri ile paylaşıldı ve bilgilendirildi. Belediye olarak KOROMAZ VADİSİNİ’NİN UNESCO Dünya Kültür Mirasına adaylığı için 2015 yılında başlatılan çalışma sonucunda oluşturulan Rapor Meclis Üyelerimize anlatıldı. Amacımız tarih, doğa, biyolojik çeşitlilik, mimari yapı, dini yapılar gibi pek çok mirası barındıran KORAMAZ vadisinin bir bütün olarak değerlendirilmesi ve şehrimize kazandırılmasıdır “ dedi. 

Kayseri   Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr. Osman Özsoy tarafından slayt eşlinde verilen KORAMAZ VADİSİ bilgilendirme sunumuna bölgenin 7 mahalle muhtarının katıldığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Meclisinin aynı zamanda bir ilk’i gerçekleştirerek UNESCO için çalışma başlatmış olduğunu sözlerine ekledi.


Bu haber 374 kez okundu.

Diğer Haberler

Dr. Memduh BÜYÜKKILIÇ
Belediye Başkanı
Kayseri Web Tasarım