KESİNTİSİZ ULAŞIM DEVAM EDİYOR

3 vardiya halinde, 136 araç ve 282 çalışanı ile

ekipler planlanan program dahilinde görev başındalar! ...

 

 

Kapalı Yolumuz Yok…

Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Memduh Büyükkılıçekiplerin planlanan program dahilinde görev başında olduklarını ve 3 vardiya halinde, 136 araç ve 282 çalışanı ile çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Buzlanmaya Karşın Tuz Serpme Araçları

Kar ile mücadele ekiplerinin vardiya usulü ile çalıştıklarını ve bununla ilgili planlamanın sonbahar aylarında yapıldığını hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç Kar yağışı ve buzlanma ulaşımı da olumsuz etkiliyor. Melikgazi merkezinde kapalı yol yok ve belediye ekipleri karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor ve yolları açık tutuyor. Eskişehir Bağları Bölgesi, Battalgazi, Erciyes caddelerinde greyder ile tuz serpme araçları bulundururken, vardiyalı tuzlama ekipleri de ana yollarda tuz serpme çalışmalarına aralıksız devam ettiriyor. Ana cadde ve sokaklarda kapalı yolumuz yok. Önceliğimizin ulaşımın aksatılmadan sağlanması olmuştur. Ara sokaklarla ilgili arkadaşlarımız yoğun bir tempo ile fedakarca gayret göstermektedir. Turan, Subaşı, Gesi, Hisarcık, Kıranardı ve Mimarsinan yerleşim alanlarında MOBİL EKİPLER yani o bölgelere hizmet verecek ekipler oluşturuldu. KESİNTİSİZ ULAŞIM devam ediyor “ dedi. 

Eğimli Yollarda Tuzlama Çalışmaları

Daha önce organize edilen ekiplerin çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, özellikle ana cadde ve bulvarlar da, eğimli yollarda  yine özellikle Turan ile Subaşı bölgesi arasında tipiye maruz kalan alanlarda tuzlama çalışmaları sık sık yapılmakta olduğunu kaydetti.

Başkan Büyükkılıç, kar yağışı ve buzlanma ile ilgili oluşan sıkıntıların çözümü noktasında Melikgazi Belediyesi İletişim Merkezi’nin de aralıksız hizmet verdiğini ve vatandaşların taleplerini 252 13 33 MİMER İletişim Hattını arayarak iletebileceklerini sözlerine ekledi.


Bu haber 274 kez okundu.

Diğer Haberler

Dr. Mustafa PALANCIOĞLU
Belediye Başkanı
Kayseri Web Tasarım