ÇİÇEKLERLE GÜLİSTAN MELİKGAZİ

 

  Çevre dostu Melikgazi Belediyesi ilçenin görsel zenginliği ve yeşillendirilmesi için birçok noktada olmak üzere ilk etapta 5 bin adet çiçek dikimi yaptı.

Melikgazi ilçesinin daha yaşanabilir bir ilçe olması için çiçek ve fidan dikimi yaptıklarını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, "İlçemizde bu yıl yeşillendirme ve çiçeklendirme adına yaklaşık 5 bin fidanı toprakla buluşturuyoruz. Ayrıca kavşak ve refüjlerin yanı sıra parklarımızdaki uygun alanlara da çiçek dikerek ilçemizi daha canlı hale getiriyoruz. Her geçen gün büyüyen ve planlı gelişen Melikgazi ilçemizde yeni açılan park, bahçe ve yeşil alanları yeşillendirmek üzere çınar, ıhlamur, dış budak gibi yapraklı fidanlar ile çam çeşitleri dikiyoruz. İlk etapta 5 bin adet çiçek dikimi yaptık, dikmeye de devam edeceğiz. Dikilen çiçeklerin açmasıyla beraber sonbahar gelse de ilçemiz rengârenk olacak. Vatandaşlarımız yeşillenen ve çiçek açan parklarımızda stres atıp huzur bulacak. Bu çalışmalarda emeği geçen ekiplerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Başkan Dr. Palancıoğlu, hem göze hitap etmesi hem de çevre güzelliği için mevsimine göre çiçek ve fidan dikiminin devam edeceğini bildirdi.


Bu haber 230 kez okundu.

Diğer Haberler

Dr. Mustafa PALANCIOĞLU
Belediye Başkanı