Başkan Memduh Büyükkılıç

İhracatın ve İstihdamın Merkezi

MİMARSİNAN OSB'de

 

Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi Sanayi Cami'nde, Cuma namazı sonrası Mimarsinan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Oğuzbaş, sanayiciler ve çalışanları ile sohbet eden Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç "Şu anda bulunduğumuz yer Kayseri için, Anadolu için hatta Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türk Cumhuriyetleri için önemli bir üretim ve istihdam merkezidir. Çünkü Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi, özellikle gelişmekte olan bir üretim alanı olarak her yatırım için uygun bir sanayi alanıdır" dedi.

Sanayiciler ile işçilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Memduh Büyükkılıç, Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi'ne ulaşımın çok alternatifli olduğu, bundan olayı ulaşım sorunu bulunmadığını söyledi.

Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesinde 17 ayrı sektörde toplam 394 fabrika bulunduğunu hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, Mimarsinan Sanayi Bölgesi'nin, Kayseri için büyük bir kazanım olduğunu çünkü Kayserili girişimcilerin artık üreterek 5 kıtaya ihracat yaptıklarını kaydetti.

Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesine bağlantılı tüm yolları açtıklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, bu yolların açılması ile Sanayi Bölgesi ile daha kısa sürede, daha seri bir ulaşım sağlandığını sözlerine ekledi.


Bu haber 245 kez okundu.

Diğer Haberler

Dr. Mustafa PALANCIOĞLU
Belediye Başkanı
Kayseri Web Tasarım