AĞIRNAS MAHALLESİ’NDE

ALT YAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

 

Tarihi dokuyu ortaya çıkarmak için başlattığı çalışmalarla, ilçenin gizli güzelliklerini ortaya çıkaran Melikgazi Belediyesi Ağırnas Mahallesi’nde alt yapı çalışmalarına başladı.

Koruma Amaçlı İmar Planı ve Kentsel Sit Alanı içerisinde yer alan bölgede altyapı kurumları ile görüşmeler yapılarak doğalgaz, elektrik, temiz su, pis su ve telefon hatlarının yenilenmesi için kurumların eş zamanlı olarak çalışma başlattığını açıklayan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Ağırnas Mahallesi Mustafa Gökşen Yücel ve Kurtuluş 1. Sokaklarda altyapı çalışmaları yapılmaktadır. Artık kullanılmaz hale gelen içme suyu ve kanalizasyon boru hatları yenilenmiş olup bunun yanı sıra yağmur suyu toplama hattı eklenmiştir. Elektrik ve telefon kabloları ise yenilenerek yerin altına alınmaktadır. Proje kapsamında 1.4 km uzunluğunda 2 sokakta altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra üst yapı çalışmalarını yapacağız. Arnavut kaldırım taşları uygulayacağımız sokaklar ile bölgeye tarihi dokuya uygun bir görünüm kazandırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Alt yapı çalışmaları bittikten sonra turizme kazandırılması planlanan Ağırnas Mahallesinde üst yapı çalışmaları da yapılarak çevre ve sokak sağlıklaştırma projesi yapılması planlanıyor.


Bu haber 644 kez okundu.

Diğer Haberler

Dr. Mustafa PALANCIOĞLU
Belediye Başkanı