Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu

Osmanlı Türkçesi kursları ile

geçmiş aydınlatılıyor

 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, belediye olarak Meslek ve Sanat Edindirme ve Eğitime Yardım Kursu açtıklarını ancak, en büyük ilgiyi “OSMANLICA TÜRKÇESİNDE KOLAY METİNLER” kursunun gördüğünü söyledi.

Osmanlıca Türkçesi'ni okuma ve yazma ile bilgisayar kursunun haftada 2 gün olmak üzere toplam 150 ders saati olduğunu belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu"OSMANLICA TÜRKÇESİNDE KOLAY METİNLER” her dönem büyük ilgi görüyor. Osmanlıca Türkçesi Okuma ve Yazma Kursları için belediyemiz adeta merkez oldu. Elinde dedesinden, ninesinden kitap, evrak ve belge olanlar, artık bunları okuyup değerlendirmek istiyor. Bir bakıma nesil geçmişini merak ediyor. Geçmişini tanımak istiyor. Özellikle akademik çalışma yapan tarih bölümü öğrencileri derslerimize büyük ilgi gösteriyor“ dedi.

Geçen yıl ki Osmanlıca Türkçesi Okuma ve Yazma kurslarının yerine bu yıl “OSMANLICA TÜRKÇESİNDE KOLAY METİNLER” dersi ile devam ettiklerini ifade eden Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, derslerin Yeniköy ile Fedakâr Gülderen sosyal ve spor tesislerinde verildiğini bildirdi.


Bu haber 154 kez okundu.

Diğer Haberler

Dr. Mustafa PALANCIOĞLU
Belediye Başkanı
Kayseri Web Tasarım