´PİNTİ´ ADLI TİYATRO OYUNU SERGİLENDİ

 

Melikgazi Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından çocuklara yönelik “Pinti” adlı tiyatro oyunu düzenlendi. Aralarında ilk kez tiyatro izleyen çocuklarında olduğu oyunda küçükler doyasıya eğlendi.

Pinti bir babanın hayatını konu olan ve cimriliğin iyi bir şey olmadığı mesajını veren oyun Belediye Tiyatro Salonu’nda oynandı.

Çocuklara yönelik kültür sanat programlarını artırmayı ve onları mutlu etmeyi amaçladıklarını ifade eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, amaçlarının kültür-sanat etkinlikleri ile çocukların kendilerini geliştirmelerine yardım etmek olduğunu söyledi.

Başkan Dr. Palancıoğlu, tiyatro ile ilgili şunları söyledi:

“Belediyemiz bünyesindeki tiyatro topluluğu sağ olsunlar güzel bir oyun hazırladılar. Burada çocuklarımız hem tiyatro izlediler, hem de cimriliğin iyi bir şey olmadığını öğrendiler. Tiyatro topluluğumuza ve emeği geçen personelimize teşekkür ediyorum. Geleceğimiz olan yavrularımın mutluluğu bizleri de mutlu ediyor. Bu tür faaliyetlerle çocuklarımız kültür ve sanat faaliyetlerini yakından görmüş oldu.” dedi.


Bu haber 140 kez okundu.

Diğer Haberler

Dr. Mustafa PALANCIOĞLU
Belediye Başkanı